Ekonomi

Altının Gram Fiyatı Yükselmeye Başladı

Güne yükselişle başlayan gram altın, 1.815 liradan işlem görüyor.

Dün altının ons fiyatındaki artışa paralel olarak değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 1,03 artışla 1.807 liradan tamamladı.

Yeni güne değer artışıyla başlayan altının gram fiyatı, saat 10.45 itibarıyla yüzde 0,4 artışla 1.815 liraya yükseldi. Aynı prestijdeki çeyrek altın 2 bin 990 liradan, Cumhuriyet altını ise 12 bin 210 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı şu anda yüzde 0,3 primle 1.970 dolar seviyesinde bulunuyor.

Analistler, ABD’de enflasyonun beklenenden fazla yavaşlamasının ardından ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artırımlarının sona ereceğine ilişkin artan beklentilerin, başta altın olmak üzere değerli metal fiyatlarını desteklediğini söyledi.

Analistler, bugün yurt içinde bütçe dengesi, yurt dışında Euro Bölgesi’nde sanayi üretimi, ABD’de ÜFE, perakende satışlar ve New York Fed imalat sanayi endeksi verilerinin yanı sıra İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin haber akışının da devam ettiğini belirtti. yatırımcıların odak noktası. Altının ons fiyatı açısından ise 1.980 ve 1.990 seviyelerinin direnç, 1.950 ve 1.940 doların ise destek konumunda olduğunu kaydetti.

haber-yaprakli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu