Haber

Hayırseverden Kayseri Melikgazi’ye Aile Sağlığı Merkezi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Prof., Kayseri Melikgazi’de inşaatı tamamlanmış ve inşaatı devam eden toplam 17 aile sağlığı merkezinin bulunduğunu söyledi. Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Bugün haftaya yine güzel bir hayır çalışmasıyla başladık. Mustafa ve Ali Çataloğlu ile Şirintepe İlçemizde güzel bir aile sağlığı merkezinin yapımına başlayacağız. Kısa sürede tamamlayacağız. Melikgazi’de seçimlerin başında Mart 2024’e kadar Aile Sağlığı Merkezi’ne ihtiyaç kalmayacağı sözü verilmişti.” Allah’a şükür bu sözümüzü tuttuk. İnşallah 2024 yılına kadar yaptığımız çalışmalarla artık Melikgazi’de yeni bir aile hekimliği ve aile sağlığı merkezlerine ihtiyaç kalmayacak. Melikgazi’de sağlıkta hizmet dönemi yaşıyoruz. İl Sağlık Müdürlüğümüz ve hayırseverlerimizle yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Çok teşekkür ederim. Hayırsever Fatma-Halit Çataloğlu Aile Sağlığı Merkezimiz güzel olsun.” dedi.

Hayırsever Mustafa Çataloğlu, “Bu yardımın yapılacağı yerin burası olmasını istedik. Çok şükür bizim yerimizde hazır. Hemen inşaatına başlayıp 2024 yılında tamamlayacağız. Bu bizim şansımızdı. Ülkemize faydamız olsun. Tebrikler.” dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr., Kayseri’de sağlıkla ilgili çok fazla sorun yaşamadıklarını söyledi. Mehmet Erşan, “Hayırseverlerimiz sayesinde Kayseri’de güzel işler yapıyorlar. Vatandaşlarımız herhangi bir sağlık sorunu yaşamadan hizmet alıyor. Bu anlamda değerli hayırseverlerimize, belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu merkezde 4 hekim arkadaşımız görev yapacak. “Faydalı olacağını umuyorum” dedi.

Melikgazi Belediyesi’ni “Güvenilir Belediye” olarak adlandıran Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, şunları söyledi: “Haftaya güzel bir protokolle başlıyoruz. Bir kez daha Melikgazi Belediyesi ve bir kez daha hayırsever. Mustafa ve Ali Çataloğlu kardeşlerle birlikte Şirintepe Mahallemize güzel bir aile sağlığı merkezi yapılacak. 2024 yılında hızla hizmet vereceğinin müjdesini verdiler. Sağlam bir belediye olarak bu konularda önemli adımlar atan Melikgazi Belediye Başkanımız Mustafa Palancıoğlu’na teşekkür ediyorum. Liderimizin Melikgazi’de verdiği sözü tuttuğunu görüyorum. İlçede aile sağlığı merkezi kalmayacağının sözünü vermişti. Belediyemize ve hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. “Güzel ve hayırlı olsun.”

haber-tavsanli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu