Haber

Kayseri ve Gaziantep OSB itfaiyesinden ortak tatbikat

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’de Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurumu (OSBÜK) İtfaiyesi Yangın Güvenliği Kurulu toplantısında, Gaziantep OSB İtfaiyesine bağlı 4 kişilik grup Kayseri OSB İtfaiyesi ile ortak tatbikat yaptı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, OSB’ler arasında iş birliğine büyük önem verdiklerini ve bu kapsamda Kayseri OSB İtfaiyesinin Gaziantep OSB İtfaiyesi çalışanı ile güzel bir çalışmaya imza attığını belirtti.

OSB’lerdeki farklı uygulamaların karşılaştırılması ve yeni adımlar atılması açısından bu ortak çalışmaların önemli olduğunu belirten Önder Yalçın, Kayseri OSB’de düzenlenen yangına uyum eğitimine katılan tüm işçileri tebrik ettiğini söyledi.

Kayseri OSB İtfaiye Müdürü Hüsamettin Hafriyat da Gaziantep OSB İtfaiye Müdürü Cihan Üren ve 3 küme amirine teşekkür ederek mesleki bilgi paylaşımının değerini vurguladı. Hafriyat, itfaiyecilerin en büyük desteğinin sürekli eğitim çalışması yapmaları olduğunu kaydetti.

Gaziantep OSB İtfaiye Müdürü Cihan Üren, ortak tatbikat, arama kurtarma ve yangın söndürme çalışmaları hakkında bilgi ve fikir alışverişinde bulunduklarını belirterek, Kayseri OSB İtfaiyesine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Düzenlenen tatbikatta; Kayseri OSB İtfaiyesi ve Gaziantep OSB İtfaiyesinden yaklaşık 15 işçi uygulamalı eğitim faaliyetleri gerçekleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu